אסטאד דבו במחול הודי - מפרשים את טאגור!

שתף בטוויטר שתף בפייסבוק

עיר/ישוב מתי? איפה? כמה?
תל אביב יום ב - 07/05/2012 21:00 מרכז סוזן דלל - אולם סוזן דלל 100 - 120 ש''ח
תל אביב יום ג - 08/05/2012 21:00 מרכז סוזן דלל - אולם סוזן דלל 100 - 120 ש''ח

משך: שעה ורבע

Astad של Deboo "מפרשים את טאגור", הוא מחווה לרבינדרנת טאגור, לרגל יום השנה 150 ללידתו. Astad Deboo הינו מחלוצי המחול העכשווי ההודי.

הכוריאוגרף בן ה- 64 למד את אומנויות מחול ה"קאטאק" והמחול ה"קאטאקאלי" בהודו והשתלם גם אצל מרתה גראהם בניו יורק ופינה באוש. במהלך השנים כללו עבודותיו שיתופי פעולה עם אמנים בסגנון הלחימה "מניפורי" ובשיתוף תלמידים מבית הספר לחרשים "קלארק" בעיר צ'נאיי בהודו. הוא עבד גם בשיתוף פעולה הדוק עם ילדים מעוטי יכולת של קרן סלאם בלק שהשתתפו ביצירתו "פרשות טאגור" לציון יום השנה 150 ללידתו של חתן פרס הנובל רבינדראנת טאגור.
"מפרשים את טאגור" היצירה כוללת ארבעה חלקים, כאשר כל קטע מחול לשיר אחר של טאגור. כמו כל ההפקות של Deboo, יצירה זו כוללת מגוון רחב של שיטות מציור על אלמנטים של kathak, ן-chhau, ועד שימוש בבובות וסגנון מחול הסופי.

ב"מפרשים את טאגור" משתמש היוצר במוסיקת עולם, תנועה וצורות תיאטרון אחרות הכוללות בובות, מסכות, כמו גם קטעי שירה. הוא מדגיש כי המצגת תהיה פרשנות משלו על ארבעה שירים של טאגור, בתרגום מאנגלית, על ידי ארונה צ'קראווארטי – בראש מורם, הוד קדושתך, כניעה והתעוררות. ביצירה זו משתתפים רקדנים צעירים בין הגילאים 18-27 אשר באים מבית הספר של קרן סאלם באלאק עימם עובד היוצר מספר שנים.

"בראש מורם" קטע מחול חצי אוטוביוגרפי בכוריאוגרפיה בסגנון הקלאסי ההודי. ה"הוד קדושתך" משתחווה האמן לאלה Kaali בעזרת מסכות ובובות. ליצירה תשעה מלחינים מתרבויות שונות לרצונו של היוצר האומר "רציתי מוסיקת עולם מאת תשעה יוצרים המתכנסים כדי ליצור פס קול ייחודי".

הוא חוזר לדבר על הרקדנים הצעירים ואומר, "חלק מהילדים האלה... אני מתייחס אליהם כאל ילדים, למרות שהם צעירים, הם מוכשרים מאוד ומלמדים את האחרים בלהקת המחול". Deboo הינו מורם הרוחני של ילדי הרחוב עשרות בשנים ובעיקר לאלה כבדי השמיעה ובכך מעניק להם משמעות וביטוי לכישרונם היצירתי.