פסטיבל קליפה אדומה - הפרוור הראשון מופע תאטרון חזותי מאיטליה

שתף בטוויטר שתף בפייסבוק

עיר/ישוב מתי? איפה? כמה?
תל אביב יום ה - 09/02/2012 19:00 תיאטרון קליפה 130 ש''ח
תל אביב יום ה - 09/02/2012 21:00 תיאטרון קליפה 130 ש''ח
תל אביב יום ו - 10/02/2012 13:00 תיאטרון קליפה 130 ש''ח
תל אביב יום ו - 10/02/2012 22:00 תיאטרון קליפה 130 ש''ח

משך: שעה ו-10 דקות

The first suburb / The timidity of bones
(הפרוור הראשון / ביישנות העצמות)
תיאטרון חזותי
קבוצת Pathosfrmel, איטליה
The first suburb בוחן במיומנות מעוררת השתאות, את פעולותיהן הפיזיות ואת דרכי הפעלתן של בובות דמויות אדם. כל תנועה, כל מחווה אפילו הקטנה ביותר שעושה הבובה, דורשת מהמפעילים סדרה של פעולות ותנועות מורכבות כדי לחקות את הגוף האנושי. בשקט ובדייקנות וירטואוזית, מובילות הפעולות הבימתיות המופשטות אל עומקם של המשמעויות והמחשבה שבבסיס הפעולה.
The timidity of bones לוקח את הצופה למסע מופשט בסמלים של הגוף האנושי. מבעד למסך לבן קורן אור, מופיעים חלקי גוף: אף, גפיים, עמוד שדרה ומרפקים, יוצרים תגליפים יפיפיים של תרבויות קבורות, הנעלמות כהרף עין ושבות להופיע על פני הבד המתוח בתצורות פיזיות שאינן מותירות אחריהן דבר.
קבוצת Pathosfrmel, שנוסדה ע"י דניאל בלנגה גובאי ופאולה וילאני, נחשבת לאחת מקבוצות התיאטרון החזותי המובילות באיטליה. המקוריות הסגנונית ועמקות הרעיון מאפיינות את עבודתם המרתקת, שנעה על הגבול שבין אומנות המופע ואומנות פלסטית. אחד המוטיבים המרכזיים בעבודתם, הוא שחזור מושלם של פעולות וסמלים חזותיים מוכרים מהעולם הממוכן והממוחשב ע"י מפעילים, באופן ידני וגופני, ללא שימוש באף מרכיב מכני או אלקטרוני. יצירותיה המסקרנות של הקבוצה עלו בעשרות פסטיבלים ברחבי העולם וזכו בפרסים נכבדים בתחום התיאטרון, בניהם פרס ה UBU, עבור יצירתם The timidity of bones, בשנת 2008.

The first suburb
יצירה: דניאל בלנגה גובאי, פאולה וילאני
משתתפים: דניאל בלנגה גובאי, פאולה וילאני, סימונה בזאני, ג'יובאני מרוקו
אורך היצירה 40 דקות

 The timidity of bones
יצירה וביצוע: דניאל בלנגה גובאי, פאולה וילאני
אורך היצירה 25 דקות