הופעה של The Tiger Lillies - קברט פאנק ברלינאי עם גרוב צועני ביזארי וממגנט

שתף בטוויטר שתף בפייסבוק

עיר/ישוב מתי? איפה? כמה?
תל אביב שבת - 26/11/2011 22:00 מועדון בארבי-800 מקומות 169 ש''ח

משך: שעתיים, כולל הפסקה

 פתיחת הדלתות במועדון בארבי ב-21:00.

הופעה של הטייגר ליליס היא פנטזיית ה"פורנו" של הסוריאליסטים: זהו קברט פאנק ברלינאי עם גרוב צועני, תערובת מופרעת של אופרה, פולקלור-צועני, ושירי-הלל לחיי דקדנט-הביבים ברוח הגדה השמאלית בפריז; מבעד לעיניהם של הטייגר ליליס, היופי כמו גם אלוהים, יכולים להתגלות מבעד למי-נהר עכור, או מבעד לאסלת השירותים; הופעתם היחידה בישראל היא הזדמנות חד-פעמית לחוות דיסוננס אסתטי עז- לחזות כיצד מה שנראה במבט ראשון כמעוות ופרוורטי - הופך באופן מפתיע ליפה, ביזארי ממגנט.

הביוגרפיה של חברי הלהקה מתכתבת עם ספריהם של דיקנס או ג'וייס- הם שרדו מציאות חיים אכזרית, כנראה בשביל לספר על חייהם של מי שנולדו בצד-הלא-נכון של גרף-העוני: האקורדיוניסט והזמר Martyn Jacques גדל בסוהו של לונדון מעל בית-זונות משגשג, לימים הוכשר כזמר אופרה במשך שבע שנים, מה שאיפשר לו כיום לזמר בקול מלאכי, על כל מי שנפלט בעל כורחו לשולי החברה: סרסורים, זונות, מכורים לסמים, גנבים ושאר דגי-רקק. הפרקשיוניסט Adrian Huge, הספיק להתפרנס ממגוון עבודות מק'ג'וב מרשימות בהיקפן- הוא הספיק לעבוד בקצבייה, קונדיטוריה, חנות אופנועים, מוסך רכב, ו.. בבנק. ב-1989 הם ייסדו את הלהקה, תחילה הופיעו בפאבים לונדוניים, בפסטיבלי הפרינג' שבאדינבורו, בברים בצ'כיה ושוויץ ואפילו ברחובות ערים שונות באירופה. ב1995 הצטרף אליהם הקונטרה-בסיסט Adrian Stout, שהתחיל את דרכו כג'זיסט ובלוזיסט ששיתף פעולה עם רבים וטובים דוגמת דנה גילספי, אך מהרגע שהצטרף לטייגר-ליליס מצא עצמו מפזז על במות לבוש בחצאית סקוטית+פריטי-עור, כמו גם בתחפושת של זונת-רחוב המז%$# כיבשה. במהלך השנים שחלפו, הספיקה השלישיה לחצות יבשות, לזכות בפרס אוליבר בזכות להיט הקאלט Shockheaded Peter’ כמו גם במועמדות לפרס הגראמי ב2003 עם האלבום The Gorey End, בו שיתפו פעולה עם הסופר והמאייר האמריקאי Edward Goreyועם Kronos Quartet, רביעיית כלי המיתר האמריקאית של David Harrington וב-2005 יצרו יחד עם Alexander Hacke, אקספרמנטליסט אלקטרוניקה גרמני מלהקת Einstuerzende Neubauten, מופע אודיו-ויזואלי מצליח ש"רץ" בכל אירופה המבוסס על סיפוריו של סופר המד"ב המחונן H. P." Lovecraft. עד כה שחררו 29 אלבומים (החל מ1994), 3 סרטי DVD, ו- 5 ספרים נכתבו על הלהקה. בימים אילו משתתפים חברי הלהקה בפרוייקט-המחווה (טריביוט) הרשמי לאלבומו של טום ווייטס "Rain Dogs.

הרבה מעבר לעובדות ביוגרפיות טפלות, סיפורם המעניין של חברי הלהקה נמצא דווקא בשורת אנקדוטות משעשעות. להלן:

[*] ב-2010, יוצר הסימפסונס, מט גרוניג, בחר את הלהקה לפסטיבל All Tomorrow's Parties שנערך באנגליה.
[*] אחד ממעריציהם הנלהבים הוא מארק אלמונד.
[*]David Byrne מה-Talking Heads הדביק ל-Adrian Huge את הכינוי "ג'ימס ג'ויס של התופים".
[*]Martyn Jacques מנגן על אקורדיאון, שירה, פסנתר, גיטרה, הרמוניקה, וגם.. יוקלילי ובנג'ו. Adrian Huge-תופים, פרקשנס וגם.."צעצועים"; Adrian Stout- קונטרבס, וגם... מסור, וטרמין.
[*] בסיבוב ההופעות בצ'כיה (במכונית רעועה ובמקומות לינה כמעט נטולי גג) צועניה האשימה את Martyn Jacques שפיתה את הבת שלה-רק בשביל לגנוב לו את השעון.
[*] השלישיה מגדירה את עצמה כ"טריו אופרת רחוב אנרכיסטית, ששרים על הכל חוץ מבחורות בלונדיניות יפות ובחורים המקפצים באחו".