לורה גיבסון מגיעה לשתי הופעות בישראל

שתף בטוויטר שתף בפייסבוק

עיר/ישוב מתי? איפה? כמה?
תל אביב יום ג - 09/10/2012 21:00 מועדון האוזן בר 100 ש''ח

משך: שעה וחצי

פתיחת דלתות ב-20:00

 מצוידת בקול וינטג'י ועל זמני, לורה גיבסון נחשבת לאחת הסינגר-סונגרייטרית הקסומות והמכשפות הקיימות כיום. בשנים האחרונות היא הופיעה בצפון אמריקה, אירופה ואסיה, ואף הספיקה לפתוח את ההופעות של קאלקסיקו. בימים אלו יוצאת גיבסון לסיבוב הופעות בינלאומי המציין את יציאת אלבומה השלישי "La Grande" שיצא בלייבל סיטי סלאנג, הבית של קלקסיקו, לאמבצ'ופ, קאריבו וWHY? .

שם האלבום שאוב מהעיירה לה גרנדה שבאורגון, מקום מוצאה של גיבסון, ששמשה לה השראה לשירי האלבום. גיבסון מתארת את העיירה כמקום ש"בדרך כלל רק עוברים דרכו בדרך למקום אחר, אבל מציף באנרגיה מושכת ומסקרנת".

את העבודה על האלבום עשתה בסטודיו אותו יצרה במו ידיה בטריילר ישן. היא צבעה, סיידה ושייפה. כל הפעולות הללו ועוד זלגו את תוך האלבום, שלעיתים נשמע כמו איחוד סוריאליסטי בין סגנונות וז'אנרים, ועם זאת משאיר על המאזין חותם ברור. באופן גאוני השמור לגיבסון, משהו ישן מקבל חיים חדשים.
קשה להתעלם מהסאונד החזק של גיבסון. היא זו האמונה על הפקתו, בסיועו של טכנאי הסאונד אדם סלזר (מ. וורד, נורת'פולק אנד ווסטרן). באלבום שותפים נגנים מופלאים החברים בהרכבים כמו קלקסיקו, הדודוס והדסמבריסטס. למרות המעורבות של כל החבורה המוזיקלית הפנטסטית הזאת, גיבסון היא נותנת הטון המרכזית של כל תו ותו, תורמת לתפקיד הבס, הגיטרה, הפסנתר ועוד. התוצאה עשירה וחושפנית.

"One of the year's most breathtaking albums" NPR National Public Radio
"A new soundtrack for your nect long hike through the enchanted forest" Rolling Stone